$ DOLAR → Alış: 2,89 / Satış: 2,91
€ EURO → Alış: 3,28 / Satış: 3,29
GÜNCEL HABERLER
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT TEZCAN, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
KUŞADASI 2. MEHMET NURİ GÖÇEN SERAMİK ÇALIŞTAYI SON BULDU
CHP KUŞADASI'NDA SANDIK GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPTI
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI YALÇIN TOPÇU, REKOR DESTEĞİ TWİTTER HESABINDAN, “BAKANLIĞIMIZ ÖZEL TİYATROLARIN 2015-2016 SEZONU...
KIZILCAHAMAM’DA YENİ YAPILACAK BELEDİYE HİZMET BİNASI VE SEYİR TEPESİ SOSYAL TESİSLERİ İÇİN TEMEL ATMA TÖRENİ...
BAKAN VEYSEL EROĞLU İŞ ADAMLARI İLE BİR ARAYA GELDİ.
EKONOMİ HABERLERİ
İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI (İTSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI METİN ANIL, 1 KASIM’DA YAPILACAK MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE VAAT EDİLEN ASGARİ ÜCRET ZAMLARINI DEĞERLENDİRDİ.
TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’NA, MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN EKONOMİ VE İŞ DÜNYASINA KATKILARINDAN DOLAYI ‘FAHRİ DOKTORA’ VERİLDİ. TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU'NA (ORTADA) CÜBBESİNİ, VALİ AMİR ÇİÇEK (SAĞDA) VE REKTÖR PROF....
TARIM DOKTORU SERVİSİ BAŞTA OLMAK ÜZERE TARIMSAL EKONOMİYE KATKI SUNAN ÇÖZÜMLER, TURKCELL TEKNOLOJİSİNİ ÇİFTÇİNİN HİZMETİNE SUNUYOR.
EV VE MUTFAK EŞYALARI SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ ÇATI DERNEKLERİ OLAN ZÜCDER, PAGDER, TUSİD, MOBSAD VE İSTOÇDER’İN BİR ARAYA GELMESİYLE KURULAN EV VE MUTFAK EŞYALARI FEDERASYONU’NUN (EVFED) İLK OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI...
1 KASIM SEÇİMLERİ YAKLAŞIRKEN, GEREK HÜKÜMET GEREKSE MUHALEFET KANADINDA YEM, GÜBRE, TARIMSAL SULAMADA KULLANILAN ELEKTRİKTE, KDV’NİN İNDİRİLMESİ VEYA TAMAMEN KALDIRILMASI GÜNDEME GELDİ.
İSO 13'ÜNCÜ SANAYİ KONGRESİ’NDE 'BAZEN OLMAZ! BAŞARISIZLIK DA HAYATIN BİR PARÇASI' OTURUMUNDA, İŞ DÜNYASININ DUAYENLERİ DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI.
İZMİR TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE İZMİR KONGRE VE ZİYARETÇİ BÜROSU (İZMİR CVB) BAŞKANI EKREM DEMİRTAŞ, TÜRKİYE SEYAHAT ACENTELERİ BİRLİĞİ (TÜRSAB) BAŞKANI BAŞARAN ULUSOY’UN İZMİR TURİZMİNE VE İZMİR CVB’YE...
BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FİKRİ IŞIK, BİLİŞİM VADİSİ NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRME PROTOKOLÜ İMZA TÖRENİNDE YAPTIĞI AÇIKLAMADA, “TÜRKİYE BÜYÜMELİ VE BÜYÜME HIZINI MİNİMUM YÜZDE 5 ÜSTÜNDE TUTMALI” DEDİ.
İNEBOLU LİMANI VE HOPA TERMİK SANTRALİ'NİN ÖZELLEŞTİRME İHALESİ SÜRECİNDE BUGÜN SON TEKLİFLER ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI'NA VERİLECEK.
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ÇAYKUR'da hayata geçirilen ileri teknoloji ürünü mobil takip sisteminin tanıtımını gerçekleştirdi.
HEDİYE SATIŞI YAPAN SİTELERDE EN ÇOK SATILAN HEDİYELER AÇIKLANDI.
TURKCELL, BUGÜNE DEK ÜRETİLEN EN GELİŞMİŞ İPHONE MODELLERİ OLAN İPHONE 6S VE İPHONE 6S PLUS’I ÖN SATIŞA SUNDU.
LÜFER BALIĞININ KİLOSU 70 LİRADAN SATILIYOR
ARMUTLU BELEDİYESİNDE AÇILAN 2 KUYUDAN DA SICAK SU ÇIKTI.
AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ ADAYI VE ESKİ BAŞBAKAN YARDIMCISI ALİ BABACAN, SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA ANKARA TİCARET ODASI’NI (ATO) ZİYARET ETTİ.
TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ’NİN (TİM) YENİ GENEL SEKRETERİ YARD. DOÇ. DR. HALİL BADER ARSLAN OLDU.
KEŞAN ÇELTİK ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI MEHMET EMİN MERİÇ (FOTOĞRAFTAKİ) TMO'NUN ÇELTİKTEKİ MÜDAHALE ALIM FİYATINI AÇIKLAMASINI İSTEDİ.
TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU, MARMARİS'TE TURİZM ÇALIŞANLARINA MÜJDELER VERDİ. HİSARCIKLIOĞLU, TURİZM SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN İŞÇİLERİN KIŞ DÖNEMİNDE İŞTEN ÇIKARTILMAMASI VE SİGORTA PRİMLERİNİN ÖDENMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILDIĞINI BELİRTEREK, "TURİZMİ 12 AYA...
DÜNYADAN HABERLER
TÜRKİYE’NİN PARİS BÜYÜKELÇİSİ HAKKI AKİL, OY VERME İŞLEMLERİNİN İKİNCİ GÜNÜ PARİS BAŞKONSOLOSLUĞU’NA GELEREK OYUNU KULLANDI.
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MAHMUT AK, LEFKOŞA’DA DÜZENLENEN 'OSMANLI DÖNEMİNDE KIBRIS ULUSLARARASI SEMPOZYUMU’NDA KONUŞTU.
AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI İLHAM ALİYEV, ARALARINDA MİT MÜSTEŞARI HAKAN FİDAN’IN DA BULUNDUĞU TÜRK DİLİ KONUŞAN ÜLKELER İSTİHBARAT BİRİMLERİ 18. TOPLANTISINA KATILAN YETKİLİLERİ KABUL ETTİ.
İSVEÇ'İN BAŞKENTİ STOCKHOLM'DE BAŞLAYAN “ULUSLARARASI STOCKHOLM ÇİKOLATA FESTİVALİ” BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR.
YURTDIŞI SEÇMEN KÜTÜĞÜNDE ZÜRİH VE CENEVRE BAŞKONSOLOSLUĞU İLE BERN BÜYÜKELÇİLİĞİ‘NDE KAYDI BULUNAN TÜRK VATANDAŞLARI, 1 KASIM GENEL SEÇİMLERİ KAPSAMINDA OY KULLANMAYA BAŞLADI.
BUDAPEŞTE YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN MACARİSTAN'IN BAŞKENTİ BUDAPEŞTE’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN GAZİANTEP KÜLTÜR GÜNLERİ KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A TOKYO TEMASLARI SIRASINDA EŞLİK EDEN EŞİ EMİNE ERDOĞAN, JAPONYA BAŞBAKANININ EŞİ AKİE ABE İLE GÖRÜŞTÜ.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, TOKYO’DAKİ TEMASLARINA SON GÜNÜNDE DEVAM EDİYOR. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ORTAK BASIN TOPLANTISININ ARDINDAN BERABERİNDEKİ HEYET İLE BİRLİKTE JAPONYA BAŞBAKANI SHİNZO ABE TARAFINDAN BAŞBAKANLIK REZİDANSI’NDA ONURUNA VERİLEN RESMİ...
KIRIM-TÜRK İŞ KONSEYİ BÜNYESİNDE KIRIM’A GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜRK İŞ ADAMLARI ZİYARETİNİN İLK GÜNÜNDE HEYET, KIRIM TATAR MECLİS BAŞKANI REMZİ İLYASOV VE KIRIM MÜFTÜSÜ EMİR ALİ ABLAEV İLE GÖRÜŞTÜ.
KOSOVA MECLİSİ GENEL KURULUNUN TOPLANMASI ÖNCESİNDE MUHALEFET MİLLETVEKİLLERİ MECLİS LOBİSİNDE 10 YILDIR BEZ İLE ÖRTÜLÜ OLAN TABLOLARI AÇTI.
TÜRKİYE’DE 1 KASIM’DA YAPILAN GENEL SEÇİMLER KAPSAMINDA ALMANYA’NIN HAMBURG KENTİNDE YAŞAYAN TÜRK VATANDAŞLARI OY VERMEK İÇİN SANDIK BAŞINA GİTMEYE BAŞLADI.
TÜRKİYE’DE 1 KASIM 2015 TARİHİNDE YAPILACAK MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ İÇİN AVRUPA’NIN BİR ÇOK ÜLKESİNDE OLDUĞU GİBİ FRANSA’NIN BAŞKENTİ PARİS’TE YAŞAYAN TÜRK VATANDAŞLARI BU SABAH YEREL SAATLE SAAT 10:00 DA TÜRKİYE’NİN PARİS...
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN. JAPONYA BAŞBAKANI SHİNZO ABE İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ORTAK BASIN TOPLANTISINDA, “13-14 KASIM TARİHLERİNDE İSTANBUL’DA AYNI ZAMANDA ERTUĞRUL FİRKATEYNİNİN JAPONYA’YA SEYRİNİ VE JAPON VATANDAŞLARININ 1987 YILINDA THY İLE...
KIRIM’IN BAŞKENTİ SİMFEROPOL’ÜN MERKEZİNE YAPILACAK OLAN 5 BİN KİŞİLİK CUMA CAMİ’SİNİN TEMELİ GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖRENLE ATILDI.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, TOKYO’DAKİ TEMASLARINA DEVAM EDİYOR.
AVUSTURYA’DA YAŞAYAN TÜRK SEÇMENLER, 1 KASIM SEÇİMLERİ İÇİN 18 GÜN SÜRECEK OY VERME İŞLEMLERİNE BAŞLADI.
KOSOVA MECLİSİNDE BAZI YASA TASARILARININ ONAYLANMASININ ARDINDAN MUHALEFET MİLLETVEKİLLERİ SALONA GÖZ YAŞARTICI GAZ ATTI.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, JAPONYA BAŞBAKANI SHİNZO ABE İLE BİR ARAYA GELDİ.
EĞİTİM HABERLERİ
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI YRD. DOÇ. DR. MUHAMMET RECEP OKUR, İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAPSAMINDA İNSANLARIN, İÇİNDE UKTE OLARAK KALAN PROGRAMLARI OKUMALARI İÇİN ELLERİNİ ÇABUK TUTARAK BUGÜN MESAİ BİTİMİNE KADAR KAYIT İŞLEMLERİNİ TAMAMLAMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. NACİ GÜNDOĞAN, BALKANLAR’DA HEMEN HEMEN HER ÜLKEDE EĞİTİM VERDİKLERİNE DİKKAT ÇEKEREK, BİRÇOK ÜLKEDE DE YENİ BÜROLAR AÇMAYA VE EĞİTİM HİZMETİ VERMEYE DEVAM ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.
TÜRK EĞİTİM- SEN BURSA ŞUBE BAŞKANI SELÇUK TÜRKOĞLU YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ ÇİLELERLE BAŞLAYACAĞINI BELİRTTİ.
TOPLUMUN BİLİME OLAN İLGİSİNİ ARTTIRMAYI, BİLİM İNSANLARINI HALKLA KAYNAŞTIRMAYI, BİLİMİN VE EĞLENCENİN BİR ARADA OLABİLECEĞİNİ GÖSTERMEYİ, ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ BİLİMSEL KARİYERLERE ÖZENDİRMEYİ VE TOPLUMDA BİR BİLİM KÜLTÜRÜ YARATMAYI AMAÇLAYAN AB BİLİM VE EĞLENCE GÜNÜ 2 EKİM TARİHİNDE DÜZENLENECEK.
TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR BAŞKENTİ AJANSI DESTEKLİ VE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İLE ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (ESOGÜ) ORTAKLIĞINDAKİ ULUSLARARASI ÖĞRETİMDE MARKA DEĞERİ TAŞIYAN “STUDY İN ESKİŞEHİR” PROJESİ BÜYÜK ORANDA HAYATA GEÇİRİLDİ.
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.
ORDU ÜNİVERSİTESİ İLE İTALYA BARİ ALDO MORO ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ZİRAAT VE MATEMATİK ALANLARINI KAPSAYAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLU İMZALANDI.
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ, HER GEÇEN GÜN ÖNEMİNİ ARTTIRIYOR.
ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ MODA VE HAZIR GİYİM FEDERASYONU BAŞKANI HÜSEYİN ÖZTÜRK İLE NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MURAT BARKAN İMZALADI. İMZA TÖRENİNE İZMİR VALİSİ MUSTAFA TOPRAK VE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU DA KATILDI.
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ 2015 2016 AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ ATAKÖY YERLEŞKESİ AKINGÜÇ ODİTORYUMU'NDA GERÇEKLEŞTİ.
ESTETİK CERRAHİ UZMANI OP. DR AYŞEGÜL SİVRİ, SARKIK GÖĞÜSLERİN MANTAR SEBEBİ OLABİLECEĞİNİ BELİRTTİ.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI YALÇIN TOPÇU, REKOR DESTEĞİ TWİTTER HESABINDAN, “BAKANLIĞIMIZ ÖZEL TİYATROLARIN 2015-2016 SEZONU PROJELERİ İÇİN BU ZAMANA KADAR DAĞITILAN EN YÜKSEK MİKTAR OLAN 4.590.000 TL ÖDENEK DAĞITTI” SÖZLERİYLE...
İZMİR’DE İKİ ÇOCUK BABASI NECATİ GÜLPINAR, BEYİN PİLİ DEĞİŞECEK OLAN EŞİ SELMA GÜLPINAR’I HASTANEYE GETİRDİ. GÜLPINAR, PATLAMA NOKTASINA GELEN APANDİSİT NEDENİYLE KARISINDAN ÖNCE KENDİSİNİ AMELİYAT MASASINDA BULDU. (SOLDAN SAĞA) OPR....
BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU EŞİ SARE DAVUTOĞLU VE BERABERİNDEKİ HEYETLE İZMİR TURU ATTI
OKUL ÖNCESİ EĞİTİME ÖNEM VEREN KARŞIYAKA BELEDİYESİ, BELEDİYE BÜNYESİNDE 3’NCÜ ANAOKULUNU DA HİZMETE AÇTI. BÖYLECE...
MİLLİ MAÇ NEDENİYLE LİGE VERİLEN ARADA SPOR TOTO SÜPER LİG TAKIMLARINDAN TORKU KONYASPOR, ANTALYA'DA SHAKHTAR DONETSK İLE OYNADIĞI HAZIRLIK MAÇINI 4-2 KAYBETTİ.
Yapılan sosyal ve eğitimsel faaliyetlerin yanında teşkilatlandırma çalışmalarına da hızlı bir şekilde devam eden Trabzon Ülkü Ocakları yönetimi Çaykara’da gerçekleştirilen yemekli toplantı ile birlikte gençlerle bir araya geldi. Memleket meseleleri,...
BURSA'NIN İNEGÖL İLÇESİNDE BİR VATANDAŞ, İŞ YERİNİN ÖNÜNDEN ÇALINAN ELEKTRİKLİ BİSİKLETİNİ İKİ GÜN SONRA GEZMEK İÇİN GİTTİĞİ AVM OTOPARKINDA BULDU.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN BAŞLATILAN TÜRKİYE GENELİNDEKİ OKULLARDA TEKNOLOJİK EĞİTİM HAMLESİ OLAN FATİH PROJESİ KAPSAMINDA...
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YAPIMINI ÜSTLENDİĞİ “SAHİL PROJESİ” HAKKINDA MUDANYA ESNAF ODALARI TARAFINDAN DÜZENLENEN TOPLANTIDA, PROJENİN...