$ DOLAR → Alış: 2,87 / Satış: 2,88
€ EURO → Alış: 3,05 / Satış: 3,07
GÜNCEL HABERLER
UZMAN DİYETİSYEN PINAR KURAL ENÇ
BAŞKAN LİMONDAN ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE UYARI
ELAZIĞSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ İBRAHİM ÜZÜLMEZ (SAĞDA) VALİ MURAT ZORLUOĞLU'NU (SOLDA) ZİYARET ETTİ.
KADINA ŞİDDET TOPLUMSAL SORUNDUR
EKONOMİ HABERLERİ
DÜNYADA İLK KEZ FARKLI BİR ZEYTİN SIKIM METODUYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN ZEYTİNYAĞI ÜRETİMİ SONRASINDA, ZEYTİN POSASINDAN ZEYTİN EZMESİ ÜRETİLEREK ATIK ÜRÜN EKONOMİK BİR ÜRÜN HALİNE GETİRİLDİ.
MTSO BAŞKANI ŞERAFETTİN AŞUT, KARŞILIKSIZ ÇEKLERİN PARASAL MİKTARININ BU YILIN İLK 8 AYINDA YÜZDE 49 ARTIŞLA 17,6 MİLYAR TL’YE ULAŞTIĞINI SÖYLEDİ.
KARDELEN, CARDELİON VE YAYLACIK MARKALARIYLA BURSA’DAKİ TESİSLERİNDE KESTANE ŞEKERİ ÜRETEN İLKA ŞEKERLEME, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ HEDİYELERLE KUTLADI.
İZMİR TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI EKREM DEMİRTAŞ, BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU TARAFINDAN AÇIKLANAN YENİ KABİNENİN HAYIRLI OLMASINI DİLEDİ.
TOPTAN TEKSTİL AVM KONSEPTİ İLE HERKESE KAZANDIRACAK YENİ BİR YAŞAM MERKEZİ GELİYOR.
ASKON GENEL BAŞKANI MUSTAFA KOCA, YENİ BAKANLAR KURULU AÇIKLAMASINDA, “BU KABİNE, TECRÜBE VE DİNAMİZM İFADE EDEN BİR KABİNE İMAJI VERİYOR” DEDİ.
HESAPLI KONUTLAR BULUŞMASI’NIN ORGANİZATÖRÜ YASEMİN ARSLAN...
DOSSO DOSSİ FASHİON SHOW, RUSYA’NIN EN BÜYÜK MÜZİK ÖDÜLÜ OLAN “ALTIN GRAMOFON ÖDÜLLERİ”NİN SPONSORU OLARAK BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI.
HİDAMET ASA ÖDEME AÇIKLAMASI YAPTI
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI İDRİS ALAN, TÜRKİYE'NİN YENİDEN KALKINMA HAMLESİ YAPABİLMESİ VE İŞ DÜNYASININ ÖNÜNDEKİ ENGELLERİN KALDIRILMASIYLA DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EKONOMİSİNDEN BİRİ HALİNE GETİRECEK ÖNERİLERİ TOBB ÖNCÜLÜĞÜNDE...
KATILIM SİGORTACILIĞININ HIZLI BİR ŞEKİLDE GELİŞECEĞİNİ ÖNGÖREN DOĞA SİGORTA YÖNETİM KURULU BAŞKANI NİHAT KIRMIZI, BU ÜRÜNÜN SİGORTA SEKTÖRÜNÜN HACMİNE KATKI SAĞLAYACAĞININ ALTINI ÇİZMİŞTİR" DEDİ.
YURT DIŞINDAN TEKNOLOJİ SATIN ALMAKTANSA, YERLİ TEKNOLOJİ ÜRETİMİNE YÖNELİK ÇALIŞMALARA VERDİĞİ ÖNEMLE VE TEKNOLOJİYİ YAKINDAN TAKİP EDEN ÇALIŞMALARIYLA BİLİNEN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE TEKNİK EKİBİ, HOLOGRAM KONUSUNDA DA TÜRKİYE’DE...
KARACABEY KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI NURİ KARACA, YEM FİYATLARINA ANLAMSIZ BİR ARTIŞ UYGULANDIĞINI İFADE ETTİ.
VALİ HANIM ÇİLEĞİ OLARAK BİLİNEN SAN ANDERAS CİNSİ ÇİLEK KİLOSU 20 TL'DEN DAHA TARLADAYKEN SATILDI.
KABATAŞ ERKEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİMİNDE KULLANILMAK ÜZERE, MY HOME MASLAK PROJESİNDEN İKİ DAİRE BAĞIŞLAYAN İŞ ADAMI ALİ AĞAOĞLU, TAPULARI EROL DEMİRDÖVEN VE ALPER KUŞ'A TESLİM ETTİ.
TURKCELL’İN BU YIL İLK KEZ DÜZENLEDİĞİ GOLF TURNUVASI TURKCELL PLATİNUM GOLF CHALLENGE, 216 GOLF TUTKUNUNUN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ.
GİRESUN ZİRAAT ODASI BAŞKANI NURİTTİN KARAN "GÜRCÜ FINDIĞI, TÜRK FINDIĞINA RAKİP OLMAZ"
12. ULUSLARARASI KEÇİCİLİK KONGRESİ BAŞKANI DOÇ. DR. İRFAN DAŞKIRAN...
DÜNYADAN HABERLER
AB'NİN RESMİ PARA BİRİMİ OLAN EURO'NUN 20 EUROLUK BANKNOTLARI BUGÜN İTİBARİYLE PİYASAYA SUNULDU.
TÜRKİYE'NİN PRİŞTİNE BÜYÜKELÇİSİ KIVILCIM KILIÇ VE TÜRK MİLLETVEKİLLERİ BAŞKENT PRİŞTİNE'DEKİ OKULLAZI ZİYARET ETTİ.
ABD DIŞİŞLERİ BAKANI JOHN KERRY, TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE GELDİĞİ KUDÜS'TE İSRAİL BAŞBAKANI BİNYAMİN NETANYAHU İLE GÖRÜŞTÜ.
ALMANYA’DA YAPILAN BİR ARAŞTIRMADA, ALMANLARIN ÜÇTE İKİLİK BÖLÜMÜNÜN KULLANDIKLARI EŞYALARI YA GİYSİ TOPLAMA MERKEZLERİNE VEYA ÇÖPE ATTIKLARI ORTAYA ÇIKTI.
SIRBİSTAN’IN KOSOVA İLE İLİŞKİLERİNİ NORMALLEŞTİRMESİ ÇABALARINA DESTEK VEREN NATO, 1999 YILINDAN BU YANA BU ÜLKEYE UYGULADIĞI HAVA GÜVENLİK SAHASI YASAĞINI KALDIRDI.
ALMAN HAVAYOLU ŞİRKETİ LUFTHANSA ÇALIŞANLARININ SENDİKASI OLAN BAĞIMSIZ KABİN PERSONELİ SENDİKASI (UFO) 26, 27 VE 30 KASIM TARİHLERİNDE GREVE GİDECEKLERİNİ DUYURDU.
AVRUPALI TÜRK DEMOKRATLAR BİRLİĞİ GLADBECK ŞUBESİ ALMANYA'DA 1 KASIM GENEL SEÇİMLERİNDE KATILIMIN FAZLA OLMASINDA EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ.
ALMANYA'DA MEYDANA GELEN TRAFİK KAZALARINDA ÖLENLERİN SAYISINDA ARTIŞ OLDUĞU BELİRTİLDİ.
PARİS SALDIRILARI SONRASINDA İTALYA'DAKİ İSLAMİ DERNEKLER, IŞİD SALDIRILARINI PROTESTO ETMEK İÇİN "NOT İN MY NAME", YANİ "BENİM ADIMA DEĞİL" SLOGANIYLA MEYDANLARA ÇIKTI.
YENİ ZELANDA’DA 6 TURİSTİ TAŞIYAN HELİKOPTER, HENÜZ BELİRLENEMEYEN BİR NEDENLE DÜŞTÜ. BÖLGEDE BULUNAN BUZULUN İÇİNE SIKIŞTIĞI İFADE EDİLEN HELİKOPTERDE BULUNAN 1 PİLOT VE 6 YOLCU, HAYATINI KAYBETTİ.
AVUSTURYA DIŞİŞLERİ BAKANI KURZ VE ENTEGRASYONA KOMİSYON BAŞKANI DR. HEİNZ FASSMAN (GÖZLÜKLÜ) BASIN TOPALNTISI DÜZENLEDİ.
MALİ’NİN BAŞKENTİ BAMAKO’DA BULUNAN BEŞ YILDIZLI BİR OTELE BASKIN DÜZENLEYEN 2 SİLAHLI SALDIRGANIN 170 KİŞİYİ REHİN ALDIĞI BİLDİRİLDİ.
TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU, FRANSA’NIN EN ÜST DÜZEY NİŞANI OLAN LÉGİON D’HONNEUR NİŞANI (ONUR NİŞANI) LAYIK GÖRÜLDÜ. HİSARCIKLIOĞLU TÖRENDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KONUŞMASINDA, “SURİYELİ MÜLTECİLERE BECERİ KAZANDIRACAK ORTAK...
MALİ’NİN BAŞKENTİ BAMAKO’DA BULUNAN BEŞ YILDIZLI BİR OTELE DÜZENLENEN BASKINDA KURTARILANLARIN SAYISI 80 OLDU.
AZERBAYCAN'IN EN GÜZEL NARLARININ YETİŞTİĞİ GÖYÇAY'DA, HER YIL GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENEN NAR BAYRAMI BU YIL DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.
DÖNEMİN ZIRHLI ARAÇLARI, TANKLARI DA TÖRENDE YER ALDI.
TAYVAN LİDERİ MA YİNG-JEOU, SİNGAPUR'DAKİ TOPLANTIYA KATILDI.
RESSAM FEVZİ TÜFEKÇİ (BEYAZ SAÇLI), BÜYÜKELÇİ KIVILCIM KILIÇ VE KOSOVA KAMU YÖNETİMİ BAKANI MAHİR YAĞCILAR'A SERGİDEKİ ESERLER HAKKINDA BİLGİ VERDİ.
EĞİTİM HABERLERİ
CUMHURİYETİN 92. YILI KUTLAMALARINDA BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKEN NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANI LEVENT UYSAL, CUMHURİYETİ YAŞATMANIN YOLUNUN EĞİTİMDEN GEÇTİĞİNİ DİLE GETİRDİ.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI YRD. DOÇ. DR. MUHAMMET RECEP OKUR, İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAPSAMINDA İNSANLARIN, İÇİNDE UKTE OLARAK KALAN PROGRAMLARI OKUMALARI İÇİN ELLERİNİ ÇABUK TUTARAK BUGÜN MESAİ BİTİMİNE KADAR KAYIT İŞLEMLERİNİ TAMAMLAMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. NACİ GÜNDOĞAN, BALKANLAR’DA HEMEN HEMEN HER ÜLKEDE EĞİTİM VERDİKLERİNE DİKKAT ÇEKEREK, BİRÇOK ÜLKEDE DE YENİ BÜROLAR AÇMAYA VE EĞİTİM HİZMETİ VERMEYE DEVAM ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.
TÜRK EĞİTİM- SEN BURSA ŞUBE BAŞKANI SELÇUK TÜRKOĞLU YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ ÇİLELERLE BAŞLAYACAĞINI BELİRTTİ.
TOPLUMUN BİLİME OLAN İLGİSİNİ ARTTIRMAYI, BİLİM İNSANLARINI HALKLA KAYNAŞTIRMAYI, BİLİMİN VE EĞLENCENİN BİR ARADA OLABİLECEĞİNİ GÖSTERMEYİ, ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ BİLİMSEL KARİYERLERE ÖZENDİRMEYİ VE TOPLUMDA BİR BİLİM KÜLTÜRÜ YARATMAYI AMAÇLAYAN AB BİLİM VE EĞLENCE GÜNÜ 2 EKİM TARİHİNDE DÜZENLENECEK.
TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR BAŞKENTİ AJANSI DESTEKLİ VE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İLE ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (ESOGÜ) ORTAKLIĞINDAKİ ULUSLARARASI ÖĞRETİMDE MARKA DEĞERİ TAŞIYAN “STUDY İN ESKİŞEHİR” PROJESİ BÜYÜK ORANDA HAYATA GEÇİRİLDİ.
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.
ORDU ÜNİVERSİTESİ İLE İTALYA BARİ ALDO MORO ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ZİRAAT VE MATEMATİK ALANLARINI KAPSAYAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLU İMZALANDI.
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ, HER GEÇEN GÜN ÖNEMİNİ ARTTIRIYOR.
ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ MODA VE HAZIR GİYİM FEDERASYONU BAŞKANI HÜSEYİN ÖZTÜRK İLE NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MURAT BARKAN İMZALADI. İMZA TÖRENİNE İZMİR VALİSİ MUSTAFA TOPRAK VE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU DA KATILDI.
“8. ROBOCHALLANGE ULUSLARARASI ROBOT YARIŞMASI”, ROMANYA'NIN BAŞKENTİ BÜKREŞ’TE 1 EKİM-1 KASIM 2015 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENDİ. ÜLKELERİNDE DERECE KAZANAN ROBOTLARIN KATILDIĞI YARIŞMAYA TÜRKİYE’Yİ TEMSİLEN KATILAN İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ BÖLÜMÜ...
PROF. DR. UFUK BİLKAY, BACAKLARDA İSTENMEYEN GÖRÜNTÜ VE DEFORMASYONLAR İÇİN DE ESTETİK YAPILDIĞINI BELİRTTİ.
SANCAKTEPE' DE ŞÜPHELİ OLARAK ARANAN BULGARİSTAN PLAKALI BİR OTOMOBİLİN POLİSİN ‘DUR ‘ İHTARINA UYMAMASI SONUCU...
YENİMAHALLE BELEDİYESİ’NİN ÖĞRETMENLERİN MESLEKTAŞLARIYLA KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMESİ AMACIYLA YAKLAŞIK 6 AY ÖNCE HİZMETE AÇTIĞI İKİNCİ BAHAR ÖĞRETMENLER LOKALİ’NDE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI.
EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI (EBSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI ENDER YORGANCILAR, İŞSİZLİK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN YÜZDE 5 VE ÜZERİNDE BÜYÜME YAKALANMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ.
kepez belediye başkanı hakan tütüncü, ünsal ilkokulu'nu ziyaret etti
24 kasım öğretmenler günü nedeniyle kepez belediyesi personeli ve kepez ilçe milli eğitim müdürlüğü personeli...
muratpaşa belediye başkanı ümit uysal, turunç masa'da vatandaşları dinlemeye devam ediyor
Ülkücü Türk Gençliği sizlerledir ve her zamanda sizlerin yanında olacaktır. “Büyük Türk Milleti, şan ve şerefle dolu köklü bir maziye ve binlerce yıllık geçmişinin birikimiyle oluşturduğu yüksek bir medeniyete sahiptir....