$ DOLAR → Alış: 2,93 / Satış: 2,95
€ EURO → Alış: 3,31 / Satış: 3,32
GÜNCEL HABERLER
ARMUTLU BELEDİYESİNDE AÇILAN 2 KUYUDAN DA SICAK SU ÇIKTI.
AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI İLHAM ALİYEV, ARALARINDA MİT MÜSTEŞARI HAKAN FİDAN’IN DA BULUNDUĞU TÜRK DİLİ KONUŞAN ÜLKELER...
İSVEÇ'İN BAŞKENTİ STOCKHOLM'DE BAŞLAYAN “ULUSLARARASI STOCKHOLM ÇİKOLATA FESTİVALİ” BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR.
İZMİR'DE, VERGİ REKORTMENİ İŞ ADAMI HAKAN ÇEKEN’İN ÇETE LİDERİ OLARAK YARGILANDIĞI DAVADA 48 AY SONRA...
GAZİOSMANPAŞA’DA DÜZENLENEN EŞ ZAMANLI NARKOTİK OPERASYONUNDA ÇEŞİTLİ UYUŞTURUCU MADDESİ ELE GEÇİRİLDİ.
POLİS EKİPLERİ, YAPTIĞI İNCELEMENİN ARDINDAN HIRSIZI KISA SÜREDE YAKALADI.
EKONOMİ HABERLERİ
ARMUTLU BELEDİYESİNDE AÇILAN 2 KUYUDAN DA SICAK SU ÇIKTI.
AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ ADAYI VE ESKİ BAŞBAKAN YARDIMCISI ALİ BABACAN, SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA ANKARA TİCARET ODASI’NI (ATO) ZİYARET ETTİ.
TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ’NİN (TİM) YENİ GENEL SEKRETERİ YARD. DOÇ. DR. HALİL BADER ARSLAN OLDU.
KEŞAN ÇELTİK ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI MEHMET EMİN MERİÇ (FOTOĞRAFTAKİ) TMO'NUN ÇELTİKTEKİ MÜDAHALE ALIM FİYATINI AÇIKLAMASINI İSTEDİ.
TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU, MARMARİS'TE TURİZM ÇALIŞANLARINA MÜJDELER VERDİ. HİSARCIKLIOĞLU, TURİZM SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN İŞÇİLERİN KIŞ DÖNEMİNDE İŞTEN ÇIKARTILMAMASI VE SİGORTA PRİMLERİNİN ÖDENMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILDIĞINI BELİRTEREK, "TURİZMİ 12 AYA...
KAHRAMANMARAŞ’TA BU YIL 2.’Sİ DÜZENLENEN ‘TARIM FUARI’NA 15 İLDEN 120 FİRMA KATILDI.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, KASIM AYINDA TÜRKİYE’DE DÜZENLENECEK OLAN G-20 ZİRVESİ ÖNCESİNDE, TÜRKİYE’NİN JAPONYA İLE KÜRESEL İŞBİRLİĞİNE BÜYÜK ÖNEM VERDİĞİNİ SÖYLEDİ.
TSB BAŞKANI RAMAZAN ÜLGER, “TÜRKİYE’DE YAPILAN POLİÇELERİN YÜZDE 22’Sİ BANKALAR KANALIYLA YAPILDIĞI İÇİN, SİGORTA SEKTÖRÜN İÇERİSİNDE BANKACILIK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP. BANKASURANS’TA YÜKSEK ARTIŞ YAŞAYAN BRANŞLARIN BAŞINDA SAĞLIK VE YANGIN...
İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI (İTSO), ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (U.Ü) İNEGÖL İŞLETME FAKÜLTESİ İŞ BİRLİĞİYLE ÜYELERİNE “STRATEJİK PAZARLAMA VE İMAJ” EĞİTİMİ VERECEK.
GIDA PERAKENDECİLERİ DERNEĞİ TARAFINDAN, TÜKETİCİ ODAKLI TEDARİKÇİ VE PERAKENDECİ VERİMLİLİĞİ TEMASIYLA, BU YIL İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLEN ORTAK GELİŞİM KONGRESİ’NDE, 750 PERAKENDECİ, ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİ VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİ.
TÜRKİYE’Yİ RAYLI ARAÇ SEKTÖRÜNDE DÜNYA OTORİTELERİNDEN BİRİ HALİNE GETİRECEK MİLLİ ELEKTRİKLİ LOKOMOTİF E1000 RAYLARA İNDİ.
İSTANBUL SANAYİ ODASI’NIN (İSO) DÜZENLEDİĞİ 'VASATLIKTAN ÇIKIŞ İÇİN İNSAN VE KÜLTÜR-GELECEĞİ BİRLİKTE KURALIM' TEMALI 13'ÜNCÜ SANAYİ KONGRESİ BAŞLADI.
ULUDAĞ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ (ULUTEK), BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI’NIN PERFORMANS ENDEKSLERİNE GÖRE 'GELİŞMEKTE OLAN TGB’LER’ SIRALAMASINDA ÜÇÜNCÜ, GENEL SIRALAMADA İSE TÜM TEKNOPARKLAR ARASINDA SEKİZİNCİ OLDU.
BAKLAVACI GÜLLÜOĞLU, İKİ YIL SÜREN AR-GE ÇALIŞMALARIN ARDINDAN OSMANLI SARAYLARININ İÇECEKLERİNİ PİYASAYA SÜRDÜ.
ŞAHİN, 4 YIL ÖNCE HİZMETE GİREN GÜMRÜKTEN BU YILIN 9 AYLIK DÖNEMİNDE 400 MİLYON 198 BİN DOLARLIK DIŞ TİCARET YAPILDIĞINI SÖYLEDİ.
İLKA ŞEKERLEME TARAFINDAN ÜRETİLEN KARDELEN KESTANE ŞEKERİ’NİN 17. MAĞAZASI YALOVA’NIN ÇİFTLİKKÖY İLÇESİNDE AÇILDI.
BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI (BTSO), BU YIL 6.’SI DÜZENLENEN ANTALYA YÖRESEL ÜRÜNLER (YÖREX) FUARI’NDA YÖRESEL ÜRÜNLERİN TANITILDIĞI 150 METRE KARE BÜYÜKLÜĞÜNDE BURSA STANDI KURDU.
BORUSAN HOLDİNG CEO’SU AGAH UĞUR BUKOLİ’Yİ “İNTERNET ÜZERİNDEN ALIŞVERİŞ YAPAN TÜKETİCİLERİN YAŞADIĞI TESLİMAT SORUNLARINA CEVAP VERMEK İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ ALTERNATİF, GÜVENİLİR VE ESNEK BİR TESLİMAT MODELİ” OLARAK TANIMLADI
DÜNYADAN HABERLER
AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI İLHAM ALİYEV, ARALARINDA MİT MÜSTEŞARI HAKAN FİDAN’IN DA BULUNDUĞU TÜRK DİLİ KONUŞAN ÜLKELER İSTİHBARAT BİRİMLERİ 18. TOPLANTISINA KATILAN YETKİLİLERİ KABUL ETTİ.
İSVEÇ'İN BAŞKENTİ STOCKHOLM'DE BAŞLAYAN “ULUSLARARASI STOCKHOLM ÇİKOLATA FESTİVALİ” BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR.
YURTDIŞI SEÇMEN KÜTÜĞÜNDE ZÜRİH VE CENEVRE BAŞKONSOLOSLUĞU İLE BERN BÜYÜKELÇİLİĞİ‘NDE KAYDI BULUNAN TÜRK VATANDAŞLARI, 1 KASIM GENEL SEÇİMLERİ KAPSAMINDA OY KULLANMAYA BAŞLADI.
BUDAPEŞTE YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN MACARİSTAN'IN BAŞKENTİ BUDAPEŞTE’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN GAZİANTEP KÜLTÜR GÜNLERİ KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A TOKYO TEMASLARI SIRASINDA EŞLİK EDEN EŞİ EMİNE ERDOĞAN, JAPONYA BAŞBAKANININ EŞİ AKİE ABE İLE GÖRÜŞTÜ.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, TOKYO’DAKİ TEMASLARINA SON GÜNÜNDE DEVAM EDİYOR. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ORTAK BASIN TOPLANTISININ ARDINDAN BERABERİNDEKİ HEYET İLE BİRLİKTE JAPONYA BAŞBAKANI SHİNZO ABE TARAFINDAN BAŞBAKANLIK REZİDANSI’NDA ONURUNA VERİLEN RESMİ...
KIRIM-TÜRK İŞ KONSEYİ BÜNYESİNDE KIRIM’A GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜRK İŞ ADAMLARI ZİYARETİNİN İLK GÜNÜNDE HEYET, KIRIM TATAR MECLİS BAŞKANI REMZİ İLYASOV VE KIRIM MÜFTÜSÜ EMİR ALİ ABLAEV İLE GÖRÜŞTÜ.
KOSOVA MECLİSİ GENEL KURULUNUN TOPLANMASI ÖNCESİNDE MUHALEFET MİLLETVEKİLLERİ MECLİS LOBİSİNDE 10 YILDIR BEZ İLE ÖRTÜLÜ OLAN TABLOLARI AÇTI.
TÜRKİYE’DE 1 KASIM’DA YAPILAN GENEL SEÇİMLER KAPSAMINDA ALMANYA’NIN HAMBURG KENTİNDE YAŞAYAN TÜRK VATANDAŞLARI OY VERMEK İÇİN SANDIK BAŞINA GİTMEYE BAŞLADI.
TÜRKİYE’DE 1 KASIM 2015 TARİHİNDE YAPILACAK MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ İÇİN AVRUPA’NIN BİR ÇOK ÜLKESİNDE OLDUĞU GİBİ FRANSA’NIN BAŞKENTİ PARİS’TE YAŞAYAN TÜRK VATANDAŞLARI BU SABAH YEREL SAATLE SAAT 10:00 DA TÜRKİYE’NİN PARİS...
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN. JAPONYA BAŞBAKANI SHİNZO ABE İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ORTAK BASIN TOPLANTISINDA, “13-14 KASIM TARİHLERİNDE İSTANBUL’DA AYNI ZAMANDA ERTUĞRUL FİRKATEYNİNİN JAPONYA’YA SEYRİNİ VE JAPON VATANDAŞLARININ 1987 YILINDA THY İLE...
KIRIM’IN BAŞKENTİ SİMFEROPOL’ÜN MERKEZİNE YAPILACAK OLAN 5 BİN KİŞİLİK CUMA CAMİ’SİNİN TEMELİ GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖRENLE ATILDI.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, TOKYO’DAKİ TEMASLARINA DEVAM EDİYOR.
AVUSTURYA’DA YAŞAYAN TÜRK SEÇMENLER, 1 KASIM SEÇİMLERİ İÇİN 18 GÜN SÜRECEK OY VERME İŞLEMLERİNE BAŞLADI.
KOSOVA MECLİSİNDE BAZI YASA TASARILARININ ONAYLANMASININ ARDINDAN MUHALEFET MİLLETVEKİLLERİ SALONA GÖZ YAŞARTICI GAZ ATTI.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, JAPONYA BAŞBAKANI SHİNZO ABE İLE BİR ARAYA GELDİ.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE GELDİĞİ TOKYO’DA JAPONYA BAŞBAKANI SHİNZO ABE TARAFINDAN RESMİ TÖRENLE KARŞILANDI.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, YATIRIM DESTEK VE TANITIM AJANSI TARAFINDAN JAPON İŞADAMLARI İÇİN DÜZENLENEN SEMİNERDE, "JAPONYA İLE BİRLİKTE HAYATA GEÇİRMEYİ ÖN GÖRDÜĞÜMÜZ SİNOP NÜKLEER GÜÇ SANTRALİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ. SANTRALİN...
EĞİTİM HABERLERİ
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI YRD. DOÇ. DR. MUHAMMET RECEP OKUR, İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAPSAMINDA İNSANLARIN, İÇİNDE UKTE OLARAK KALAN PROGRAMLARI OKUMALARI İÇİN ELLERİNİ ÇABUK TUTARAK BUGÜN MESAİ BİTİMİNE KADAR KAYIT İŞLEMLERİNİ TAMAMLAMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. NACİ GÜNDOĞAN, BALKANLAR’DA HEMEN HEMEN HER ÜLKEDE EĞİTİM VERDİKLERİNE DİKKAT ÇEKEREK, BİRÇOK ÜLKEDE DE YENİ BÜROLAR AÇMAYA VE EĞİTİM HİZMETİ VERMEYE DEVAM ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.
TÜRK EĞİTİM- SEN BURSA ŞUBE BAŞKANI SELÇUK TÜRKOĞLU YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ ÇİLELERLE BAŞLAYACAĞINI BELİRTTİ.
TOPLUMUN BİLİME OLAN İLGİSİNİ ARTTIRMAYI, BİLİM İNSANLARINI HALKLA KAYNAŞTIRMAYI, BİLİMİN VE EĞLENCENİN BİR ARADA OLABİLECEĞİNİ GÖSTERMEYİ, ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ BİLİMSEL KARİYERLERE ÖZENDİRMEYİ VE TOPLUMDA BİR BİLİM KÜLTÜRÜ YARATMAYI AMAÇLAYAN AB BİLİM VE EĞLENCE GÜNÜ 2 EKİM TARİHİNDE DÜZENLENECEK.
TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR BAŞKENTİ AJANSI DESTEKLİ VE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İLE ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (ESOGÜ) ORTAKLIĞINDAKİ ULUSLARARASI ÖĞRETİMDE MARKA DEĞERİ TAŞIYAN “STUDY İN ESKİŞEHİR” PROJESİ BÜYÜK ORANDA HAYATA GEÇİRİLDİ.
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.
ORDU ÜNİVERSİTESİ İLE İTALYA BARİ ALDO MORO ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ZİRAAT VE MATEMATİK ALANLARINI KAPSAYAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLU İMZALANDI.
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ, HER GEÇEN GÜN ÖNEMİNİ ARTTIRIYOR.
ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ MODA VE HAZIR GİYİM FEDERASYONU BAŞKANI HÜSEYİN ÖZTÜRK İLE NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MURAT BARKAN İMZALADI. İMZA TÖRENİNE İZMİR VALİSİ MUSTAFA TOPRAK VE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU DA KATILDI.
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ 2015 2016 AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ ATAKÖY YERLEŞKESİ AKINGÜÇ ODİTORYUMU'NDA GERÇEKLEŞTİ.
ESTETİK CERRAHİ UZMANI OP. DR AYŞEGÜL SİVRİ, SARKIK GÖĞÜSLERİN MANTAR SEBEBİ OLABİLECEĞİNİ BELİRTTİ.
YENİMAHALLE BELEDİYESİNİN "SAKIN DÖKMEYİN!" SLOGANIYLA BAŞLATTIĞI KAMPANYA KAPSAMINDA 2 YILDA 200 BİN LİTRE ATIK YAĞ TOPLANDI.
İZMİR’DE İKİ ÇOCUK BABASI NECATİ GÜLPINAR, BEYİN PİLİ DEĞİŞECEK OLAN EŞİ SELMA GÜLPINAR’I HASTANEYE GETİRDİ. GÜLPINAR, PATLAMA NOKTASINA GELEN APANDİSİT NEDENİYLE KARISINDAN ÖNCE KENDİSİNİ AMELİYAT MASASINDA BULDU. (SOLDAN SAĞA) OPR....
BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU EŞİ SARE DAVUTOĞLU VE BERABERİNDEKİ HEYETLE İZMİR TURU ATTI
OKUL ÖNCESİ EĞİTİME ÖNEM VEREN KARŞIYAKA BELEDİYESİ, BELEDİYE BÜNYESİNDE 3’NCÜ ANAOKULUNU DA HİZMETE AÇTI. BÖYLECE...
ANTALYA'NIN ALANYA İLÇESİNDE DÜZENLENEN UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA GÖZALTINA ALINAN 11 KİŞİDEN 7'Sİ ÇIKARTILDIKLARI NÖBETÇİ MAHKEMECE TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ.
Yapılan sosyal ve eğitimsel faaliyetlerin yanında teşkilatlandırma çalışmalarına da hızlı bir şekilde devam eden Trabzon Ülkü Ocakları yönetimi Çaykara’da gerçekleştirilen yemekli toplantı ile birlikte gençlerle bir araya geldi. Memleket meseleleri,...
GENÇ KIZIN, ERKEK ARKADAŞIYLA BİRLİKTE OLDUĞU RESİMDEKİ PAYLAŞIMI DİKKAT ÇEKTİ